Bieganie to bardzo egalitarny sport, niestety w amatorskim wydaniu często jest przyczyną kontuzji. Kolano biegacza to bolesna przypadłość bocznej strony stawu. Terapia manualna jest skutecznym sposobem walki z takimi urazami.

Ból kolana – powszechna kontuzja sportowca amatora.

Kolano biegacza, kolano skoczka, kolano zakonnicy, kolano tenisisty…chyba łokieć tenisisty 😀 Co nam mówią te nazwy? Że sport to zdrowie? Jest to jakaś diagnoza, nazwanie problemu daje nadzieję pacjentowi na wyleczenie problemu jakim jest ból kolana. Anatomia i mechanika stawu kolanowego Przyjrzyjmy się samemu stawowi kolanowemu. Jest to największy staw ludzkiego organizmu. Składa się z…

Ból kręgosłupa to najczęstsza przyczyna zwolnień lekarskich. Dowiedz się jak poradzić sobie z przewlekłym bólem.

Jak wyleczyć ból kręgosłupa?

Ból kręgosłupa Korzonki, ból w krzyżu, dyskopatia, wypadnięcie dysku, rwa kulszowa, ból lędźwi to kilka rozpoznań, czy określeń pacjentów na ból okolicy lędźwiowo-krzyżowej kręgosłupa. Umiejscawiając problem szerzej należy pomyśleć o okolicy obręczy biodrowej i kompleksie krzyżowo-biodrowym, a już całkiem globalnie oglądając pacjenta należy ocenić wszystkie krzywizny kręgosłupa, jego ruchomość i powiązania z obręczą barkową i…

Wewnątrz mięśniowa tkanka łączna ukazuje jak skomplikowane są połączenia powięziowe w ciele człowieka.

Powięź – czym jest i jaki ma wpływ na nasze ciało.

Co to jest powieź? Czy można w krótkim artykule napisać co to jest powięź? Skoro powstało wiele tomów literatury na ten temat? „Powięź jest warstwą, powłoką, dowolną liczbą możliwych do rozdzielenia podczas sekcji skupisk tkanki łącznej, układającej się pod skórą, aby dać miejsce przyczepu, otaczać, rozdzielać mięśnie i narządy wewnętrzne.” To jest definicja powstała podczas…

Manipulacja powięzi jest skuteczną terapią w leczeniu refluksu, nietolerancji pokarmowej, astmy, nadczynności tarczycy, migreny i innych chorób wewnętrznych. Jest uzupełnienie leczenia farmakologicznego.

Nie zapominaj o dysfunkcjach trzewnych, gdy przychodzisz na zabieg manipulacji powięzi.

Wstęp Zgaga, refluks, duszności, wzdęcia, biegunki, zaparcia, nadczynność tarczycy, zapalenie żołądka, zapalenie oskrzeli, cysty jajników, guzki przytarczyc, to tylko niektóre z patologi narządów wewnętrznych, które mogą mieć istotny wpływ na postępowanie terapeutyczne w gabinecie. Czasem podczas wywiadu muszę zadać sporo pytań zanim pacjent uświadomi sobie, że bolący bark to tylko objaw i konsekwencja innych problemów…

Terapia powięzi w gabinecie terapeuty manualnego

Jestem terapeutą manualnym, pracuje rękami. Dzięki nim rozluźniam, rozciągam, udrażniam tkanki w ciele pacjenta. Często ludzie mówią, że idą na masaż. Niektórych terapeutów to złości, bo przecież masaż to tylko jedno z narzędzi w naszej skrzynce, ale nie kłóćmy się o słowa. Ważne, że pomagamy ludziom w potrzebie. Wróćmy do głównego tematu – powięź. W…

Bieganie to wszechstronna aktywność ruchowa. Jest to skuteczna prewencja dla skutków siedzącego trybu życia.

Krótki wstęp do tego co będzie się tutaj wyprawiać.

Dzień dobry, skoro odwiedzasz to miejsce, świadczy to o Twoim zainteresowaniu własnym zdrowiem. Chciałbym umieszczać tutaj dłuższe lub krótsze wpisy odnoszące się do aktywnego trybu życia i funkcjonowania w zurbanizowanym środowisku. Jestem fizjoterapeutą, leczę problemy związane z układem mięśniowo-powięziowo-szkieletowym za pomocą ruchu i terapii tkanek miękkich oraz modyfikując zachowania szkodliwe dla Twojego organizmu. Moim celem…